JUBILEUSZOWY X WOJEWÓDZKI KONKURS WOKALNY „MAZURSKI SŁOWIK”

Jak co roku w Korszach rozbrzmiał Wojewódzki Konkurs Wokalny „Mazurski Słowik”. W sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach do rywalizacji wokalnych po raz dziesiąty stanęli soliści z województwa warmińsko - mazurskiego.

Konkurs otworzyli wspólnie Ryszard Ostrowski Burmistrz Korsz oraz Tomasz Lenkowski prezes KSSK „Otwarte Drzwi” i jednocześnie dyrektor MOK.

Honorowy Patronat nad konkursem tradycyjnie już objął Burmistrz Korsz.

Jesteśmy dumni, że do Korsz przyjeżdża tak wielu solistów z różnych zakątków naszego województwa. W tegorocznym konkursie udział wzięło blisko dziewięćdziesięciu solistów. Każdy w nagrodę za udział otrzymał pamiątkowy dyplom i medal.

Uczestników wokalnych zmagań oceniało profesjonalne jury. Przewodniczącą została Marta Andrzejczyk olsztyńska wokalistka i aktorka. W komisji zasiedli również: Piotr Banaszek autor muzyki, producent, aranżer oraz  Barbara Sulowska instruktor muzyki z Gminnego Ośrodka Kultury w Srokowie.

Projekt dofinansowany został z budżetu Gminy Korsze. Finansowo przedsięwzięcie wsparła firma EDP Renewables oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa PIONIER.

Wykonawcy prezentowali się w pięciu kategoriach wiekowych. Nagrodę Grand Prix Burmistrza Korsz wywalczyła Julia Płocharczyk ze Szkoły Podstawowej w Lipowcu.

Dziękujemy Paniom Reginie Bartoszuk, Henryce Balukiewicz i Krystynie Rynkiewicz z Klubu Seniora „Bratek” za przygotowanie suchego prowiantu uczestnikom konkursu.

Organizatorami byli: Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi”, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Korszach.

Wyniki konkursu:

KATEGORIA I PRZEDSZKOLE:

I miejsce: Hanna Małolepsza

II miejsce: Olaf Batko

III miejsce: Lena Magun

Wyróżnienia: Urszula Kosaty, Gabriela Stasińska

KATEGORIA  II KLASY I-III:

I miejsce: Kornelia Krywko

II miejsce: Kalina Rurka

III miejsce: Aleksander Szurma

Wyróżnienie: Natalia Gnar

KATEGORIA III KLASY IV-VI: