SPOTKANIE Z MUSICALEM W WARSZAWIE

12Gru201912:36

SPOTKANIE Z MUSICALEM W WARSZAWIE

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach w ramach swojej działalności zorganizował kolejny wyjazd do Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie.

W wyjeździe wzięło udział ponad 40 osób. Celem wyjazdu do Warszawy był musical pt. „Aida”.

„Aida” to musical skomponowany przez legendę muzyki pop Eltona Johna do słów Tima Rice’a, jednego z najbardziej znanych autorów tekstów do licznych musicali. Libretto oparte jest na motywach z opery Giuseppe Verdiego pod tym samym tytułem.

Akcja musicalu rozgrywa się starożytnym Egipcie, a fabuła opowiada o zakazanej miłości Aidy, nubijskiej księżniczki wziętej do niewoli przez Egipcjan, i Radamesa, kapitana egipskiej armii zaręczonego z Amneris, córką faraona.

Premiera musicalu „Aida” odbyła się na Broadwayu, gdzie przez cztery lata zagrano blisko dwa tysiące spektakli. Musical „Aida” dotąd przetłumaczony został na 16 języków, wliczając w to wersję polską, a pokazywany był już w ponad dwudziestu krajach na całym świecie.

Do polskiej wersji musicalu uszyto 250 kostiumów. Wszystkie elementy scenografii ważą ok. 6,5 tony, a przy produkcji spektaklu pracowało ponad 200 osób. Polska inscenizacja musicalu „Aida” jest wersją non-replica, czyli wersją autorską, która nie powtarza pomysłów wykorzystanych w oryginalnej wersji na Broadwayu. Muzyka Eltona Johna (łącząca w sobie elementy rocka, reggae czy gospelu) w Teatrze Muzycznym Roma, grana jest na żywo.

„Aida” w Teatrze Muzycznym Roma to wysmakowany wizualnie spektakl. Przepiękne są kostiumy Doroty Kołodyńskiej, w których połączono współczesną modę z ubiorami (staro) egipskimi. Jednym z materiałów wykorzystanych do uszycia kostiumów jest tkanina, z której szyto ubrania w starożytnym Egipcie.

Tekst i fot.: MOK, Strona Strefa LifeStyle