POZNAJ ZWYCIĘZCÓW KONKURSU „MAZURSKI SŁOWIK”

18Cze201513:10
b_270_0_16777215_00_images_2015_06_mazurski_slowik_37.JPG

16 czerwca odbył się VI Wojewódzki Konkurs Wokalny „Mazurski Słowik” Korsze 2015. Wzięło w nim udział około osiemdziesięciu uczestników z województwa warmińsko-mazurskiego. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych.

W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach odbył się VI Wojewódzki Konkurs Wokalny „Mazurski Słowik” Korsze 2015. Konkurs tradycyjnie cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestnicy przybyli m.in. z Bartoszyc, Mrągowa, Lidzbarka Warmińskiego, Biskupca, Reszla, Jerutek, Wilkas, Szczytna i oczywiście z Korsz.

Uczestników oceniało profesjonalne jury. Przewodniczącą została Marta Andrzejczyk olsztyńska wokalistka i aktorka. W komisji zasiadł również Piotr Banaszek autor muzyki, producent, aranżer, multiinstrumentalista, tłumacz filmów. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pracę jury swoim doświadczeniem wsparł Paweł Szymański śpiewający autor i gitarzysta, tworzący i wykonujący „proste piosenki o skomplikowanym życiu”. Konkurs poprowadziła Zofia Janczewska.

Dyplomy oraz nagrody wspólnie z komisją konkursową i organizatorami wręczył Ryszard Ostrowski Burmistrz Korsz, który jednocześnie patronował konkursowi. Nagrodę główną, czyli Grand Prix zdobyła Karolina Michalak z Reszla.

Konkurs „Mazurski Słowik” to wspólny projekt Korszeńskiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Otwarte Drzwi”, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach, Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach oraz Gminy Korsze. Konkurs odbył się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Korsze.

Dziękujemy wolontariuszkom Reginie Bartoszuk i Krystynie Rynkiewicz za pomoc w przygotowaniu posiłku regeneracyjnego dla uczestników konkursu. Wyrażamy również wdzięczność za wsparcie finansowe lub rzeczowe firmom:

MASPEX-GMW Sp. z o.o. Sp.k

PHILIPS LIGHTING POLAND S.A

MTI FURNINOVA Polska Sp. z o.o

Jolanta Rzeszowicz – Kwiaciarnia „Jowita”

„Biełowieżec” Piekarnia Cukiernia

Tekst: Tomasz Lenkowski

Fot: Elżbieta Hońko i Sandra Stańczyk MOK

Wyniki konkursu:

Kat. Klasy 0-III SP

I miejsce – Maja Wierzchołowska (Jerutki)

II miejsce – Szymon Sobczak (Bartoszyce)