MIĘDZYNARODOWA WYMIANA KULTURALNA

31Sie201707:54

MIĘDZYNARODOWA WYMIANA KULTURALNA

Instruktorki z Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach w ramach współpracy międzynarodowej poprowadziły warsztaty w Ejszyszkach.

Agnieszka Karusewicz - instruktor tańca oraz Agata Gołaszewska - instruktor wokalny odwiedziły miasto partnerskie na Litwie. Celem wizyty było poprowadzenie warsztatów artystycznych w Domu Polskim w Ejszyszkach. Dzieci i młodzież pod okiem naszych instruktorek miały okazję rozwinąć swoje talenty.

Grupy taneczne i wokalne z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do warsztatów. Przygotowane choreografie i piosenki zaprezentują podczas Festynu Dla Dzieci i Młodzieży w Ejszyszkach. W ramach współpracy i wymiany kulturalnej na Dożynki Gminne do Korsz przybędzie zespół pieśni i tańca „Ejszyszczanie”.

Serdecznie dziękujemy Pani dyrektor Domu Polskiego w Ejszyszkach Annie Jesvilienė za ciepłe przyjęcie i gościnność, dzieciom i młodzieży za wspaniałą współpracę.

Tekst i foto.: MOK Korsze