DOŻYNKOWE PODZIĘKOWANIA

05Paź201707:47

DOŻYNKOWE PODZIĘKOWANIA

W sobotę, 23 września 2017 r., w naszym mieście odbyły się Dożynki Gminne. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach, po której tradycyjnie ruszył korowód dożynkowy prowadzony przez Poczty Sztandarowe Duszpasterstwa Kolejarzy i OSP w Korszach.

W przemarszu wzięły udział wieńce i kosze przygotowane przez Sołectwa i Stowarzyszenie Gminy Korsze. Za piękne wieńce i kosze dziękujemy: Sołectwom Podlechy, Kraskowo, Parys, Łankiejmy, KGW „Baby z Babieńca”, Klubowi Seniora „Pod Dębem” MGBP w Korszach, Klubowi Seniora „Bratek” MOK Korsze.

Za wsparcie dziękujemy dla Przedszkola Miejskiego w Korszach. W warmińskich strojach na Publiczne Miejsce Spotkań uczestników poprowadziły przedszkolaki. Obrzęd chleba rozpoczął taniec Absolwentów Przedszkola Miejskiego w Korszach, który przygotowały Pani Katarzyna Wróblewicz i Pani Joanna Kozłowska.

Panu Tomaszowi Zarębińskiemu dziękujemy za akompaniament w trakcie korowodu.

Oprawę artystyczną obrzędu chleba przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Korszach. Wiersze w podziękowaniu za trudną pracę rolnikom recytowały: Paulina Kilik, Victoria Bondar, Kornelia Piwiszkis i Karolina Szymecka. Dożynkowe pieśni przygotowane przez Zespół Korszenianki podkreśliły ludowy charakter święta plonów.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia imprezy przygotowanymi stoiskami: Sołectwom Podlechy, Kraskowo, Towarzystwu Przyjaciół Lasu przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Łankiejmach, Klubowi Seniora „Pod Dębem” MGBP w Korszach, Klubowi Seniora „Bratek” MOK Korsze.

W programie nie zabrakło konkursów sołeckich, przygotowanych przez Agatę Gołaszewską, instruktor MOK Korsze. Za udział dziękujemy sołectwom: Kraskowo, Łankiejmy, Podlechy.

Uroczystość nie miałaby tak pięknej oprawy gdyby nie nasi darczyńcy. Za wsparcie dziękujemy firmom: AGRI PLUS, MTI FURNINOVA, MASPEX, AGRO- FUNDUSZ MAZURY.

Wszyscy mogliśmy czuć się bezpiecznie dzięki strażakom z OSP Korsze, którzy zabezpieczali imprezę.

Dożynki urozmaicił występ Etny, gwiazdy sceny disco polo. Dożynkową dyskotekę poprowadził Dj.

Paniom kucharkom z Przedszkola Miejskiego i Szkoły Podstawowej w Korszach dziękujemy za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla gości.

Organizatorzy pragną bardzo serdecznie podziękować wszystkim podmiotom i sponsorom, które włączyły się w organizację dożynek.

Tekst i foto.: MOK Korsze