SENIORZY Z KULTURĄ

22Maj201513:56

SENIORZY Z KULTURĄ

b_270_0_16777215_00_images_2015_05_seniorzy_z_kultura_19.JPG

Cykl spotkań pod hasłem „Noc z Kulturą” skierowany jest do dzieci, dorosłych i seniorów. To inicjatywa organizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Korszach.

Swoją noc miały już dzieci i osoby dorosłe. W ostatnim czasie przyszedł czas na seniorów. Nocne spotkanie zgromadziło 20 osób w wieku 50+ z Klubu Seniora „Bratek”.

Zabawę rozpoczęliśmy od powitania i krótkich rozmów. Następnie uczestnicy wzięli udział w karaoke. Losowo wybrane utwory sprawiały dużo śmiechu i radości. Wykonania zdecydowanie różniły się od oryginału i należy dodać, że często brzmiały innowacyjnie. Po przygodach wokalnych przyszedł czas na kalambury. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy w każdej po pięć osób. Dwoili się i troili, aby dobrze przedstawić hasło i rzecz jasna, aby to właśnie ich drużyna wygrała. W sposób twórczy przedstawiali scenki oraz wykazywali się talentem plastycznym. Ta zabawa przysporzyła wiele radości również wśród pozostałych osób biorących udział w „Nocy z Kulturą”. Wygrana drużyna otrzymała nagrody w postaci książek kucharskich podarowanych przez LGD „Barcja”.

Po rywalizacjach przyszedł czas na tańce i zabawę. Późną nocą seniorzy z uśmiechami na twarzach wrócili do swoich domów.

Celem spotkania było rozszerzenie oferty spędzenia czasu wolnego dla osób w wieku 50+. To jedno z cyklicznych wydarzeń realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Korszach.

Tekst i fot: Tomasz Lenkowski MOK

• 8a