RUSZYŁA AKADEMIA III WIEKU W KORSZACH

03Lip201510:44
b_270_0_16777215_00_images_2015_06_akademia_1.JPG

Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Otwarte Drzwi” rozpoczęło realizację projektu pod nazwą „Akademia Trzeciego Wieku w Gminie Korsze”.

Aktywizacja osób w wieku 50+ to bardzo aktualny temat ściśle związany z naszym społeczeństwem. W ramach konkursu grantowego ogłoszonego przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Otwarte Drzwi” otrzymało dofinansowanie do projektu „Akademia Trzeciego Wieku w Gminie Korsze”. Projekt realizowany jest w ścisłym partnerstwie z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Korszach, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Korszach oraz Gminą Korsze. Nasze działania wspiera PPHU Macrosat z Barczewa.

Za nami już trzy spotkania promocyjno – rekrutacyjne w Korszach, Garbnie i Łankiejmach. To właśnie w tych trzech miejscowościach będzie realizowany projekt dla 70 osób. Oprócz wykładów i paneli dyskusyjnych osoby w wieku 50+ wezmą udział w pięciu blokach warsztatowych. Organizatorzy proponują: rekreację ruchową dostosowaną do wieku i predyspozycji uczestników, rękodzieło artystyczne, spotkania kulinarne, spotkania teatralne oraz naukę obsługi komputera i Internetu. Na części wykładowe zapraszamy wszystkich mieszkańców, aby z projektu skorzystało jak najwięcej osób z terenu Gminy Korsze.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego odbędzie się 1 września w sali widowiskowej MOK w Korszach. Projekt zakończy się uroczystym podsumowaniem i wręczeniem certyfikatów w grudniu br.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać u koordynatorów: Jadwigi Hajduk i Tomasza Lenkowskiego. Zapraszamy do aktywnego udziału.

Tekst: Tomasz Lenkowski