Warszawa - aktorzy nie żałowali nam wodnych atrakcji

27Mar201422:52

Mieszkańcy małych miasteczek oddalonych od dużych aglomeracji miejskich mają utrudniony dostęp do dóbr kultury wyższej. Głównym ograniczeniem oprócz finansów jest zbyt duża odległość.

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zorganizował wyjazd do Teatru Muzycznego „ROMA” w Warszawie.

Spragniona „kultury” 37 osobowa grupa w sobotni poranek wyruszyła
do Warszawy. Celem wyjazdu był spektakl „Deszczowa Piosenka” grany w Teatrze Muzycznym „ROMA”.

Wyjechaliśmy o godz. 9.00 a dotarliśmy do teatru o 14:30. Podróż była długa, ale pełna radości i dobrego humoru. I co zobaczyliśmy?
- Tłumy czekających na spektakl ludzi zarówno w budynku jak i przed. Na korytarzu tuż przed kasami biletowymi było słychać informację kasjerów: „brak wolnych miejsc”.

Wchodząc, można było zaobserwować wypełnioną salę. Mieliśmy bardzo komfortowe miejsca. Tuż przed sceną do naszej dyspozycji były trzy pierwsze rzędy (tzw. „strefa deszczowa”).
Na siedzeniach przygotowane były folie, które miały uchronić nas przed wodą. Podczas spektaklu aż dwukrotnie na scenie spadł deszcz. Tańczący w deszczu aktorzy nie żałowali nam wodnych atrakcji. Co jakiś czas korzystali ze sposobności, aby kolokwialnie pisząc nas „ochlapać”. Było to bardzo miłe a i deszcz wyjątkowy. Sam spektakl trwał ponad trzy godziny. Pięknie zaaranżowana dynamiczna sceneria, profesjonalna gra aktorów, orkiestra… Wszystko było tak piękne a co najważniejsze na wyciągnięcie ręki.

Pełni wrażeń i emocji po krótkich odwiedzinach Centrum Handlowego
„Złote Tarasy” wróciliśmy do Korsz.

Należy dodać, że po ogłoszeniu informacji o planowanym wyjeździe do Teatru Muzycznego w Warszawie już po dwóch dniach wszystkie miejsca były zajęte. Cieszymy się, że nasza oferta okazała się dla Państwa bardzo atrakcyjna.
Następny wyjazd tym razem do Teatru Muzycznego w Gdyni odbędzie się 13 kwietnia br. Również i tym razem wszystkie miejsca są zajęte. Jesteśmy otwarci na propozycje mieszkańców naszej gminy. Zapraszamy do kontaktu.