WARSZTATY GARNCARSKIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

27Lip202111:27

Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Otwarte Drzwi” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zaprosili najmłodszych mieszkańców do udziału w wyciecze do GARNCARSKIEJ WIOSKI we wsi Kamionka koło Nidzicy. Uczestnikami były dzieci i młodzież zamieszkująca, bądź tymczasowo przebywająca na wakacjach w Korszach. W tematycznej wiosce było bardzo dużo atrakcji.

Grupa wzięła udział w grze terenowej, która polegała na odnalezieniu skarbu ukrytego w jednym z zakątków Rajskiego Ogrodu. Gracze otrzymali mapki oraz zaszyfrowane w wierszach pytania – zagadki do rozwiązania. Odgadnięte hasło ułożone z rozwiązanych zagadek wskazało miejsce ukrycia skarbu. Wszyscy otrzymali sakiewkę z kolorowymi kamykami. Dodatkową atrakcją było szukanie bursztynów na bursztynowym polu.

Kolejnym wyzwaniem były warsztaty w garncarni. Każdy mógł zasięgnąć cennych wskazówek w stworzeniu naczynia z gliny.  Mali artyści zabrali ze sobą własnoręcznie zrobiony przedmiot.

Na trasie zwiedzania było mnóstwo ciekawych budowli i zabytków: mazurska stodoła, mazurska kuźnia, dawne sprzęty gospodarstwa wiejskiego, galeria „Skarby Ziemi”, Wróbelkowo, Geopark Kamionka – rośliny Mezozoiku.

Pod koniec pobytu grupa odwiedziła Kino Przyrody, w którym obejrzała film o tematyce przyrodniczej. Głównymi bohaterami były porzucone małe orangutany i słonie.

Tekst i fot.: Organizatorzy