ZNANA POLSKA LEGENDA W KORSZACH

03Wrz202114:14

ZNANA POLSKA LEGENDA W KORSZACH

Ostatniego dnia wakacji tj. 31 sierpnia 2021 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach odbył się spektakl teatralny „O Popielu i myszkach” w wykonaniu artystów ze Studia Teatralnego Krak Art z Krakowa.

Przedstawienie oparte było na znanej polskiej legendzie. Polanami rządził kniaź Popiel. Nie był dobrym władcą. Nie troszczył się o swój lud, za to dbał o to, by jemu i jego żonie Hilderyce niczego nie brakowało. Popiel nie słuchał nikogo, poza swoją przebiegłą i zepsutą żoną.

Mali uczestnicy spektaklu dowiedzieli się, że dobro zawsze zwycięża, a za złe uczynki każdego spotka zasłużona kara.

Organizatorem wydarzenia było Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi”, współorganizatorem Miejski Ośrodek Kultury w Korszach, zadanie współfinansowane ze środków Powiatu Kętrzyńskiego.

Tekst i fot.: Organizatorzy