Wydarzenia

RUCH I TANIEC DLA DOROSŁYCH

14Wrz202310:33

RUCH I TANIEC DLA DOROSŁYCH

 Udostępnij

Stowarzyszenie AKTYWNE KORSZE oferuje zajęcia dla osób dorosłych z fuzją tańca i fitnessu!!!
26 września br., o godz. 19.00 zapraszamy wszystkie PANIE na pierwszy trening - mile widziani także Panowie !!!


Trening taneczny to jeden z najefektywniejszych i najprzyjemniejszych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów. Nie tylko skutecznie zastępuje standardowe i często bardzo monotonne ćwiczenia cardio, ale również rzeźbi i wysmukla sylwetkę, wzmacniając mięśnie i ujędrniając ciało. Taniec przynosi zatem wiele korzyści, modeluje uda i pośladki, wzmacnia brzuch, a także kręgosłup, dzięki czemu wpływa korzystnie również na poprawę postawy ciała.
Regularny trening taneczny może skutecznie zastąpić lub uzupełnić inne aktywności fizyczne. W połączeniu z różnorodnymi ćwiczeniami fitness jesteśmy w stanie spalić nawet do kilkuset kalorii!
Trening taneczny przynosi również korzyści w postaci ogólnej poprawy kondycji, koordynacji ruchowej i przyczynia się do zwiększenia kontroli nad własnym ciałem. Regularne uczęszczanie na zajęcia poprawia również naszą elastyczność i mobilność.
Co ciekawe, taniec przynosi również inne korzyści niż te czysto fizyczne. Oddziaływuje pozytywnie na nasze zdrowie psychiczne, wpływając na nie wielokierunkowo. Po pierwsze stanowi doskonały sposób na dotlenienie mózgu, co przyczynia się na podniesienie koncentracji i efektywności, a także poprawia ogólne samopoczucie, pomagając w walce z depresją.
Tańcząc, poprawiamy również funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, poprzez wysiłek fizyczny zwiększamy przepływ krwi i wpływamy korzystnie na usprawnienie komórek nerwowych. Ponadto taniec przynosi korzyści w postaci redukcji stresu, napięcia i uczucia niepokoju.
Po wyczerpującej informacji pozostało tylko przyjść i przekonać się na własnej skórze