Miejski Ośrodek Kultury w Korszach OGŁASZA NABÓR DO GRUP TANECZNYCH!!!

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach
OGŁASZA NABÓR DO GRUP TANECZNYCH!!!
Pierwsze spotkanie 1 października 2024 r.
w sali widowiskowej MOK Korsze
Zapisy i wszelkie formalności u instruktora prowadzącego przed zajęciami.

WYSIŁEK TANECZNY TO:

1. Endorfiny.
Poziom hormonu szczęścia, który wydziela się w ruchu, wzrasta wraz z ilością tańca! Moja córka po wyjściu z zajęć jest prze szczęśliwa, i choćby z tego jednego powodu czuję że warto.

2. Psychomotoryka.
Poprzez konieczność wytrwania w konkretnej pozycji, nauczenie się ruchów, a później także ich kontrolowanie, taniec wpływa na psychomotorykę dziecka.

3.Pamięć.
Gdy dziecko uczy się nowych kroków oraz samodzielnie powtarza ruchy, taniec oddziałuje też na jego koncentrację i skupienie, a jednocześnie prowadzi do ćwiczenia pamięci. Dynamiczne zmiany ruchów podczas układu tanecznego oraz zróżnicowanie tempa, które zawsze są obecne w czasie nauki tańca, wzmacniają szybką reakcję dziecka, a poprzez obserwację osoby prowadzącej zajęcia przy równoczesnym naśladowaniu jej ruchów, trenuje ono również swoją koordynację wzrokowo-ruchową.

4. Dyscyplina.
Taniec kształtuje charakter. Trener tańca przekazuje pewne pożądane zachowania, i systematycznie wymaga ich przestrzegania. To uczy dziecko dyscypliny.

5. Otwartość.
Swobodne wejście w grupę innych dzieci może być trudne szczególnie dla dzieci introwertycznych. Taniec stwarza możliwość przełamania tych barier!

6. Taniec jako sposób na życie.
Dziecko uczy się, że można poza szkołą i domem spędzać czas. To ważne w kontekście przyszłego balansu pomiędzy pracą i życiem poza nim.