OBEJRZELI MUSICAL W BIAŁYMSTOKU

22Mar201612:05

OBEJRZELI MUSICAL W BIAŁYMSTOKU

b_270_0_16777215_00_images_2016_03_opera_1.jpg

Najpopularniejszy musical w historii „Upiór w operze” Andrew Lloyda Webbera zobaczyli uczestnicy wyjazdu organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Korszach.

W ostatnim czasie ponad 40 osobowa grupa mieszkańców Korsz udała się do Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku. Wyjazd na musical „Upiór w operze” zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Korszach.

Upiór w operze  to musical stworzony w 1986 przez Andrew Lloyda Webbera (muzyka) oraz Charlesa Harta i Richarda Stilgoe (libretto). Fabuła musicalu jest osnuta na kanwie powieści Gastona Leroux z 1911 roku i koncentruje się na losach młodej sopranistki Christine Daaé, która staje się obsesją tajemniczego zdeformowanego geniusza muzycznego, znanego jako Upiór Opery. Spektakl miał światową prapremierę w październiku 1986 na deskach londyńskiego teatru Her Majesty's Theatre.

Musical przypadł do gustu korszeńskiej publiczności. Efekty pirotechniczne, kostiumy, scenografia, gra aktorów to pełen profesjonalizm. Niektórzy z uczestników obejrzeli spektakl po raz kolejny i zapowiadają, że nie ostatni.

Tekst i fot: Tomasz Lenkowski MOK