SPOTKANIA Z POEZJĄ – SUKCES NA ETAPIE REJONOWYM

18Maj201611:33
b_270_0_16777215_00_images_2016_05_spotkania_IMG_4320.JPG

W Kętrzyńskim Centrum Kultury odbył się etap rejonowy konkursu recytatorskiego „Spotkania z Poezją 2016”.

Cele konkursu to:  kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego poprzez sztukę recytacji, stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania poezji i prozy dziecięcej, artystyczna konfrontacja młodych recytatorów.  Przy kwalifikowaniu recytatorów jury kierowało się takimi kryteriami, jak: interpretacja i estetyka mówienia, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny.

W konkursie wzięło udział 38 uczestników z całego powiatu.

Gminę Korsze reprezentowały: Maja Kuncer, Karolina Szymecka, Magdalena Trapik, Maja Orłowska, Pamela Horudko, Kamila Kostek, Sara Zarębińska, Karolina Dymitrowicz.

Komisja po wysłuchaniu wszystkich uczestników zadecydowała o przyznaniu wyróżnienia Magdalenie Trapik w kategorii klas IV-VI oraz pierwszego miejsca w kategorii gimnazjum – poezja śpiewana Sarze Zarębińskiej.

Sara będzie reprezentować Gminę Korsze na wojewódzkim etapie konkursu „Spotkania z Poezją”, który odbędzie się w Olsztynie.

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach dziękuje uczestnikom za reprezentowanie Gminy Korsze na szczeblu powiatowym, gratulujemy laureatom oraz życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i fot: MOK Korsze