MIESZKAŃCY ŚWIĘTOWALI „DNI KORSZ 2016”

07Lip201614:49

W ubiegły weekend mieszkańcy Korsz bawili się na imprezie plenerowej zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Korszach. Obchody patronatem honorowym objął Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski.

Jak co roku impreza przyciągnęła wielu mieszkańców Korsz i okolicznych miejscowości. Uroczyste obchody „Dni Korsz” otworzył Tomasz Lenkowski dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach, który życzył dobrej zabawy oraz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji dorocznych obchodów. Imprezę oraz konkursy dla dzieci poprowadziła Agata Gołaszewska.

PIERWSZY DZIEŃ

Część artystyczną swoim występem otworzył STECU MS, który rozgrzał atmosferę na Publicznym Miejscu Spotkań. Zgromadzona pod sceną młodzież znała teksty rapera i żywiołowo uczestniczyła w koncercie. Kolejną atrakcją był występ „MEERKATS CREW” – grupy break dance. Po występach ekipa poprowadziła warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży. Następni na scenie pojawili się muzycy z zespołu „UKRYTA STRONA MIASTA”. Zespół z Reszla zagrał w klimatach rock-reggae. Po występach grup muzycznych przyszedł czas na występy taneczne. Na scenie zaprezentowały się „ZUMBIARY” działające przy Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach pod okiem Agnieszki Karusewicz. Gwiazdą wieczoru był zespół „MEJK” grający muzykę taneczną. Publiczność doskonale znała utwory i śpiewała razem z artystami. W trakcie występu można było zdobyć najnowszą płytę zespołu. Po występach dalszą zabawę poprowadził DJ Danny D z Areny Korsze.

DRUGI DZIEŃ

Drugi dzień obchodów rozpoczęły atrakcje dla najmłodszych. Teatr Art-re z Krakowa zaprezentował dzieciom przedstawienie pt. „Kaczka Cudaczka”, które miało uczyć dzieci dobrych nawyków. Kolejnym punktem programu były występy grupy wokalnej oraz zespołów tanecznych „JUMP” i „MINI JUMP” działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. Występy grup działających przy MOK jak zwykle przyciągnęły pod scenę niemałą rzeszę fanów. Po występach Dyrektor MOK uroczyście wręczył kwiaty i podziękowania instruktorkom, które prowadzą zajęcia w Ośrodku, Agacie Gołaszewskiej oraz Agnieszce Karusewicz. Nie obyło się również bez podziękowań dla samych uczestników zajęć. Wszyscy podopieczni MOK występujący na scenie otrzymali dyplomy z podziękowaniami za zaangażowanie i trud włożony w roczną pracę artystyczną. Część obchodów dla najmłodszych zakończyły gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez Agatę Gołaszewską. Jako następny wystąpił zespół folkowo-rockowy „MITRA” z Gdyni. Panowie pokazali klasę bezbłędnie łącząc dźwięki instrumentów dętych z ciężkim gitarowym brzmieniem. Po występie zespołu z Gdyni scena należała do gwiazdy wieczoru, czyli zespołu „EXAITED”. W finale obchodów „Dni Korsz” nie zabrakło emocji. Publika znowu dopisała i śpiewała największe hity zespołu razem z artystami. Dobrze bawili się wszyscy niezależnie od wieku. Po występie na grupę „EXAITED” w kolejce po autografy i pamiątkowe zdjęcia czekała duża grupa fanów. Dalszą zabawę taneczną poprowadził ponownie DJ Danny D. Mieszkańcy bawili się do późnych godzin nocnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w sprawnej organizacji „Dni Korsz” 2016. Słowa podziękowania kierujemy m.in. do Ochotniczej Straży Pożarnej w Korszach za zabezpieczenie ratownicze. Pragniemy podziękować również za wsparcie firmom: Maspex-GMW Sp. z o. o S. K. A., Eko-Brx Michał Szkólnik, „Macrosat” z Barczewa, Spółdzielni „Kominiarz”, Dyskotece „Arena”.

Tekst i fot: MOK Korsze