MOK- JARMARK ZGROMADZIŁ LOKALNYCH TWÓRCÓW

20Lip201610:50

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zorganizował po raz drugi Jarmark Twórczości Lokalnej.

W upalne, niedzielne popołudnie na Publicznym Miejscu Spotkań w Korszach odbył się II Jarmark Twórczości Lokalnej - Korsze 2016. Mieszkańcy mogli podziwiać stoiska z różnorodnymi rękodziełami wytwarzanymi przez lokalnych twórców. Uczestnicy jarmarku zaprezentowali prace haftowane krzyżykiem, obrazy na płótnie, płaskorzeźby, rysunki, pluszaki, biżuterię, flakony i inne wyroby rękodzielnicze. Odwiedzający smakowali swojskich wypieków takich jak: oponki, drożdżówki oraz ciasta.

Imprezę urozmaiciły występy wokalne naszych lokalnych zespołów. W repertuarze folklorystycznym zaprezentowały się „Korszenianki” z MOK Korsze, „Kalinki” z Garbna a także „Ani Babki” z KGW Łankiejmy.

W trakcie jarmarku Ryszard Ostrowski Burmistrz Korsz wraz z Tomaszem Lenkowskim Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach wręczyli twórcom oraz zespołom podziękowania za prezentację swojej twórczej pasji.

Stoiska wystawili:
Sołectwo Garbno, Klub Seniora „Bratek” (MOK Korsze), Klub Seniora „Pod Dębem” (MGBP Korsze), Spółdzielnia „Opoka”, Zofia Janczewska, Czesława Liwarowska, Halina Kozińska, Maria Pawłowska, Teresa Augustyniak, Oskar Predko, Kacper Kamiński (Gmina Kętrzyn).

Tekst i fot: MOK Korsze