SUKCES TANCERZY Z MOK KORSZE

11Cze201813:31

SUKCES TANCERZY Z MOK KORSZE

9 czerwca 2018 r. (sobota) w hali Urania W Olsztynie odbył się dwudniowy VI Ogólnopolski Turniej Tańca LAKES CUP, którego organizatorem była Szkoła Tańca Monstars z Olsztyna. Do rywalizacji zgłosiło się ok. 1400 tancerzy z całej Polski, byli również goście zza granicy. To była największa dotychczas edycja w historii.  Uczestnicy oceniani byli przez topowych choreografów, którzy profesjonalnym okiem podsumowywali pracę tancerzy. W skład jury wchodzili: Stefano Silvino – zwycięzca programu „You Can Dance”, Klaudia Antos – topowa tancerka i finalistka programu „You Can Dacne” oraz Katarzyna Jukowska, finalistka „Got to Dance”, Marta Jakubowska – wszechstronna tancerka doceniana za granicą oraz Tatiana Asmolkova – choreograf Teatru im. S. Jaracza w  Olsztynie.

Nasza formacja FOREVER YOUNG pod okiem instruktora Agnieszki Karusewicz sumiennie i z wielkim zaangażowaniem przygotowywała się na to wielkie wydarzenie. Do zespołu dołączyły dwie nowe osoby i pasjonatki tańca Anita Olewnik oraz Patrycja Zacharewicz. Czternastoosobowa grupa dostała porządną dawkę prawdziwej kultury hip hop-u od zaprzyjaźnionego małżeństwa Izabeli i Piotra Frąckiewiczów, za co serdecznie im dziękujemy. Dziękujemy również panu Przemysławowi Piwiszkisowi za udostepnienie sali fitness bogatej w lustra, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć pracę swojego ciała i szlifować niedoskonałości.

Ciężka praca zaowocowała VII miejscem w kategorii wiekowej 16+, HIP HOP FORMACJE. Konkurowaliśmy z 15 zespołami z takich miejscowości jak: Działdowo, Olsztyn, Jabłonna, Legionowo, Augustów, Sokołów Podlaski, Gdańsk, Kościerzyna, Lidzbark Warmiński. W skład naszego zespołu wchodzą dzieci i młodzież zróżnicowani wiekowo od 11 do 20 lat. Tym ciężej  było przebrnąć i zmierzyć się z wysokim warsztatem tanecznym rywali. Nie obyło bez poważnych kontuzji, z którymi musieli uporać się nasi tancerze podczas występu. Wielki szacunek za wytrwałość i poświęcenie!!!

Wielki sukces osiągnęła Wiktoria Szymecka, która doszła do ćwierćfinału w HIP HOP SOLO w kat. 12-15 lat oraz Kacper Piwowarczyk, który doszedł aż do finału zdobywając 9 miejsce!!! W konkurencji hip hop solo brało udział aż 76 tancerzy.

Następny cel to Wojewódzki Turniej Tańca STREET DANCE 2018 w Jezioranach. Tym razem zabieramy ze sobą młodszą grupę POWER JUMP.

SKŁAD ZESPOŁU:

Eliza Budzińska