ZAGRALI Z WIELKĄ ENERGIĄ

26Maj201413:23

ZAGRALI Z WIELKĄ ENERGIĄ

b_270_0_16777215_00_images_2014_05_gitarowa_majowka_12.JPG

21 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach odbyła się, już trzecia z kolei, majowa impreza artystyczna. „Gitarowa Majówka” została przygotowana przez młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sątocznie pod kierunkiem Janusza Bieńkowskiego.

Majowe koncerty stały się tradycją, gdyż już od kilku lat dyrektor Zespołu Szkół w Sątocznie, przygotowuje atrakcje artystyczne dla mieszkańców Korsz. Zespół przygotował nam wielką ucztę muzyczną. Na scenie zabrzmiały różne gatunki muzyki, zaczynając od piosenek ludowych kończąc na ostrzejszym brzmieniu- hard rock’u. Warto zwrócić uwagę na wiek naszych wykonawców. Są to bardzo młodzi ludzie, którzy mają w sobie wiele zapału i pasji. Chłopcy zagrali z wielką energią. Publiczność zaskoczyła również młoda wokalistka, która oprócz śpiewania grała na gitarze. Najbardziej cieszy to, że młodzież chce rozwijać swoje zdolności, a także zarażać nas miłością do muzyki. Warto wspomnieć o tym, że Janusz Bieńkowski nie tylko przygotował zespół do koncertu, ale także wziął w nim aktywny udział. Cały występ nagradzany był wielkimi brawami i uznaniem widowni.

Po koncercie wszyscy udali się podziwiać wystawę obrazów przygotowanych przez młodzież, która uczęszcza na zajęcia rysunku i malarstwa. Zajęcia prowadzi instruktor Ludwika Fiedorczuk. Przybyli goście mogli podziwiać, piękne krajobrazy, martwą naturę, portrety. Wystawa uświadomiła wszystkim jak zdolną mamy młodzież w naszym małym miasteczku. Spotkanie urozmaicała pani instruktor, która szczegółowo opowiadała o okolicznościach powstania obrazów, technikach malarskich, a także o najmocniejszych stronach swoich podopiecznych. Po wystawie grupa zyskała także nowego członka.

Tekst i fot. Natalia Szłapka