GALA DISCO POLO W KORSZACH

25Sie201413:31

GALA DISCO POLO W KORSZACH

b_270_0_16777215_00_images_2014_08_gala_discopolo_4.JPG

Połowa wakacji w Korszach upłynęła w nucie muzyki disco polo. Na Publicznym Miejscu Spotkań odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Gala Disco Polo” zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Korszach.

W aurze upałów i lekko zachmurzonego nieba odbyła się Gala Disco Polo. Program imprezy rozpoczynały konkursy rodzinne oraz karaoke. Zabawy poprowadziła Agata Gołaszewska instruktorka MOK. Dzieci uczestniczące w rywalizacjach nagradzane były drobnymi upominkami. Następnie dla dzieci z bajką „Calineczka” wystąpiła Grupa Teatralna Art-Re z Krakowa. Mimo sporego opóźnienia teatrzyku cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników naszego spotkania. Dzieci wspólnie z aktorami tańczyły i odpowiadały na zagadki.

Najmłodsi m.in. mogli skorzystać z dmuchawców, trampoliny. Przyjechały również stoiska z zabawkami, watą, małą gastronomią, słodyczami. Smacznym smalcem z ogórkiem częstowały panie Krystyna Worobiec, Regina Bartoszuk, Halina Kozińska oraz Krystyna Rynkiewicz z Korszeńskiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Otwarte Drzwi” i jednocześnie wolontariuszki naszego ośrodka.

Kolejnym punktem programu był występ lokalnego zespołu „Ani Babki i Andriu” z Łankiejm. Kilka dziarskich kobiet i jeden mężczyzna zatrzęśli korszeńską scenę swoimi pięknymi i mocnymi głosami. Nie obeszło się również bez występu wokalnego pracowników naszego ośrodka. Od godziny 20.00 prezentowały się zespoły, które przyjechały z różnych części kraju. Jako pierwsze zaśpiewały „Panama” i „Jesika”. Gwiazdą wieczorku był zespół „Cover”. Imprezę aż do późnej nocy poprowadził Dj. Nowak z Sieci Dyskotek „Arena”.

Składamy podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Korszach za zabezpieczenie imprezy. Dziękujemy właścicielowi Sieci Dyskotek „Arena” Panu Sławomirowi Domżalskiemu za pomoc i wsparcie naszych inicjatyw. Już dzisiaj wspólnie zapraszamy na pożegnanie wakacji do Lokalu Rozrywkowego „Arena”. Więcej szczegółów niebawem na plakatach.

Tekst: Tomasz Lenkowski

Fot: Agnieszka Karusewicz MOK