IV i VI MIEJSCE NA OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU TAŃCA

30Cze201412:03
b_270_0_16777215_00_images_2014_06_turniej_tanca_12.JPG

Dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia tańca nowoczesnego do Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach wzięła udział w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca o Puchar Krainy 1000 Jezior - 1000 Lakes Dance Cup, zorganizowanym przez Szkołę Tańca Monstars w Olsztynie. Do hali urania zjechało ok. 700 tancerzy z całej Polski by zaprezentować swoje umiejętności. Konkurowaliśmy z takimi miastami, jak: Warszawa, Łomża, Białystok, Płock, Gdańsk, Poznań, Biała Podlaska, Ciechanów, Mrągowo, Dywity, Bartoszyce, Augustów, Toruń i Olsztyn.

Poziom był bardzo wysoki a jury surowo i obiektywnie oceniało zmagania tancerzy. W skład jury wchodzili uznani w środowisku tanecznym Sandra "Sandy" Rzeźniczak, Dawid "Sadlee" Sadlak oraz Natalia Madejczyk. Uczęszczali na zajęcia z najlepszymi tancerzami i choreografami na świecie, mają za sobą występy na turniejach w Polsce i za granicą, a także zaliczyli popularne telewizyjne programy taneczne.

Czołowe miejsca i główna nagrodę zdobyły w większości zespoły z Białegostoku. Stolica Podlasia od kilku lat jest uznawana za jeden z najmocniejszych ośrodków tańca nowoczesnego w Polsce.

Nasi tancerze dali z siebie wszystko. Dla niedawno powstałego zespołu JUMP to był debiut i nie lada wyzwanie, aby zmierzyć się z najlepszymi tancerzami z renomowanych szkół. Dzieci zdobyły VI miejsce w kat. inne formy tańca do 11 lat. Poprzez udział w konkursach tanecznych dzieci rozwijają się indywidualnie i zespołowo, oraz wdrążają zasadę fair play w rywalizacji.

We wszystkim wspierały ich doświadczone koleżanki z zespołu AERO, które swą dojrzałością sceniczną pokazały lekcję dobrego zachowania się i obycia z parkietem. Nasze tancerki zajęły IV miejsce w kat. jazz, modern jazz, współczesny. Po raz pierwszy walczyły w kat. powyżej 16 lat gdzie umiejętności tancerzy sięgały zenitu.

- Jestem bardzo dumna ze swoich zespołów. Po długich i wyczerpujących treningach zatańczyli rewelacyjnie na miarę swoich możliwości. Kosztowało nas to dużo wysiłku i wyrzeczeń – mówi Agnieszka Karusewicz instruktor MOK.

- Serdeczne podziękowania kieruję do naszych wspaniałomyślnych sponsorów, Pana Piotra Przybylskiego i Pana Andrzeja Sokołowskiego, którzy zaopatrzyli najmłodszych tancerzy w kolorowe koszulki. Dzięki Wam dzieci wyglądały prześlicznie. Dziękujemy za ten dar serca – dodaje Agnieszka Karusewicz.

Tekst: Agata Gołaszewska MOK

Fot. Agnieszka Karusewicz MOK