Kolejna sobota dla dzieci z całej gminy

30Kwi201410:03
b_270_0_16777215_00_images_2014_04_sobota_dla_dzieci_10.JPG

Smacznie i kulturalnie

Druga już edycja przedsięwzięcia pn. „Kulturalna Sobota z MOK” zgromadziła liczne grono dzieci. Do Korsz przybyły dzieci z Garbna, Jeżewa, Płutnik, Dublin, Równiny Górnej, Równiny Dolnej, Warnikajm, Chmielnika, Tonkin, Babieńca, Dzikowizny, Kraskowa, Kowalewa Dużego, Kowalewa Małego, Łankiejm, Wandajn, Studzieńca, Kałwąg, Sątoczna, Sątoczka, Prosny, Sajna Wielka i Mała.

Niebywałe atrakcje.

Program spotkania obejmował cieszący się dużym zainteresowaniem taniec zumby, kawiarenkę internetową, karaoke, tenis stołowy. Niebywałą atrakcją byli aktorzy grupy teatralnej Art-Re z Krakowa. Aktorzy przedstawili teatrzyk pt. „Śpiąca Królewna”. Sztuka zainspirowała dzieci do wspólnej zabawy. Oprócz tradycyjnego przedstawienia teatrzyk miał wymiar interaktywny i edukacyjny. Obie strony wspaniale się komunikowały co wytworzyło pozytywną atmosferę.

Wspólne ognisko

Po części artystycznej przyszedł czas na wspólne ognisko. Wszyscy wspólnie przeszliśmy na plac przy naszym ośrodku. Krople deszczu nieco wystraszyły uczestników spotkania. Ale na szczęście deszcz nie padał i udało się nam uwieńczyć wspólnie spędzony czas zabawą przy ognisku. Dzieci oprócz kiełbasek otrzymały również słodkie bułki i pączki. Po wspólnym biesiadowaniu dzieci wraz z opiekunami/wolontariuszami odjechały do swoich domów. Na kolejne spotkanie z cyklu „Kulturalna Sobota z MOK” zapraszamy już 10 maja.

Apla 1

Podziękowania

Wielkie podziękowania kierujemy do Państwa Biełowieżec za przekazanie słodkich bułek, pączków, chlebów. Serdecznie dziękujemy Pani Krystynie Borzęckiej prezesowi Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie Wszyscy Powinni Mieć Równe Szanse za przekazanie produktów żywnościowych na kolejne spotkania sobotnie. Dziękujemy Burmistrzowi Korsz za wsparcie naszej inicjatywy.

Apla2

Wolontariusze

Dziękujemy również naszym wolontariuszom z Korszeńskiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Otwarte Drzwi” za pomoc organizacyjną paniom: Reginie Bartoszuk i Krystynie Rynkiewicz.

Fot: Agnieszka Karusewicz