TRZY FESTYNY I MUSICAL

30Lip201411:00

TRZY FESTYNY I MUSICAL

b_270_0_16777215_00_images_2014_07_trzy_festyny_i_musical_11.JPG

Ubiegły weekend dla Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach minął bardzo pracowicie. W trasę koncertową udał się zespół wokalny „Korszenianki”. Najmłodsi soliści prezentowali swoje zdolności wokalne na festynie w Kraskowie. Czterdziesto osobowa grupa mieszkańców z naszej gminy pojechała do Warszawy na musical „Metro”.

Początek wakacji to dobra okazja do integracji środowisk lokalnych. W trasę koncertową wyruszył zespół „Korszenianki” działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. Pierwsza na mapie festynów była gmina Barciany. Na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Barcianach uczestniczyliśmy w festynie wiejskim w Sylginach.

- W Sylginach zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie. Podczas naszego koncertu publika nie żałowała nam gromkich braw – mówi jedna z „korszenianek”.

Po koncercie w Sylginach „Korszenianki” udały się do gminy Kętrzyn. Tego wieczoru Stowarzyszenie „Mazurska Kosaczewina” była organizatorem „Palinocki”. Obchodom towarzyszyło tradycyjne puszczanie wianków, płonące ogniska i śpiew.

Najmłodsi soliści z naszego ośrodka prezentowali się na festynie w Kraskowie. „Dzień Truskawki” organizowany przez Panią Sołtys i Radę Sołecką odbył się na boisku wiejskim w Kraskowie. Jako współorganizatorzy zapewniliśmy profesjonalne prowadzenie imprezy, występy oraz nagłośnienie.

Kolejne przedsięwzięcie to wyjazd czterdziesto osobowej grupy do Studia Buffo w Warszawie na musical „Metro”. „Metro” to opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

Cieszy nas, że w wyjeździe licznie uczestniczyła młodzież.

- Dwie godziny profesjonalnej gry aktorskiej zrekompensowało nam odległość, jaką musieliśmy przemierzyć, aby zobaczyć musical - mówi jeden z uczestników wyjazdu.

Grupa wyruszyła z Korsz o godz. 8.00 a wróciła po 23.

Przed nami największe wydarzenie artystyczne w Gminie Korsze. 4-5 lipca Dni Korsz. Wszystkich zapraszamy do wspólnej zabawy.

Tekst: Tomasz Lenkowski

Fot. MOK