KORSZEŃSKIE ZESPOŁY NA KĘTRZYŃSKIEJ SCENIE

30Maj201412:13
b_270_0_16777215_00_images_2014_05_korszenskie_zespoly_na_ketrzynskiej_scenie_20.JPG

Kętrzyńskie Niedziele Artystyczne to projekt realizowany przez Kętrzyńskie Centrum Kultury. Na scenie amfiteatru przy ul. Kajki odbywają się cyklicznie występy grup artystycznych działających głównie przy ośrodkach kultury, i szkołach i organizacjach artystycznych.

25 maja Miejski Ośrodek Kultury w Korszach podczas godzinnego programu artystycznego prezentował na kętrzyńskiej scenie zespoły działające przy naszej instytucji. Występy wokalne pod kierownictwem Agaty Gołaszewskiej przedstawiły dzieci i młodzież działające przy naszym ośrodku. Atrakcją dla widowni był również występ zespołu tanecznego „Aero” prowadzonego przez Agnieszkę Karusewicz. Ciekawym elementem prezentacji naszego ośrodka był występ Kabaretu „Zgrany” z Korszeńskiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Otwarte Drzwi”, który wspieramy organizacyjnie i technicznie.

- Pierwszy raz miałam okazję zobaczyć i usłyszeć zespoły z Korsz. Jestem pod wielkim wrażeniem pięknie śpiewającej młodzieży i dzieci. Duże i pozytywne wrażenie wywarła na mnie grupa taneczna. Profesjonalne wykonanie ciekawe układy choreograficzne. Jednym słowem – wspaniale. Zadziwiły mnie także starsze panie z kabaretu. W tym wieku mieć taką pamięć i energię to coś nadzwyczajnego. Macie w Korszach wiele talentów. Trzymajcie tak dalej – powiedziała jedna z mieszkanek Kętrzyna.

Cykl spotkań „Kętrzyńskie Niedziele Artystyczne” to promocja szeroko pojętej kultury.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

Tekst: Tomasz Lenkowski

Fot: Agnieszka Karusewicz i Agata Gołaszewska