TRWA MIĘDZYNARODOWY PLENER PLASTYCZNY W KORSZACH

21Sie201413:19
b_270_0_16777215_00_images_2014_08_plener_plastyczny_12.JPG

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach jest organizatorem XVI Międzynarodowego Pleneru Plastycznego „Korszeńskie Żywioły”.

Od 4 sierpnia w naszym ośrodku trwa plener plastyczny. Uczestnikami są osoby z Ukrainy (Kijów, Liuboml, Łuck), Polski (Warszawa, Zielona Góra, Ostrów Wielkopolski, Korsze). Komisarzem pleneru jest Igor Drozd-Duszyński z Ukrainy. Łącznie w plenerze bierze udział 20 artystów, z czego 7 artystów to mieszkańcy naszej gminy. Artyści malarze, rzeźbiarze będą gościli w Korszach do 14 sierpnia, kiedy to odbędzie się wernisaż poplenerowy.

Nasi uczestnicy zwiedzili wszystkie zakamarki Korsz. W najbliższym czasie pokażemy im również okoliczne miejscowości m.in. Reszel, Kętrzyn, Św. Lipkę, Mamerki, Giżycko

Kilka słów o Komisarzu Pleneru

Igro Drozd – Duszyński

Urodził się na Ukrainie, w małym przysiółku na Wołyniu w 1960r. Mieszka i tworzy w miejscowości Liuboml na Wołyniu oraz w Warszawie. Jest absolwentem Instytutu Poligrafii we Lwowie. Zajmuje się malarstwem olejnym, pastelem, akwarelą i grafiką. Tworzy obrazy inspirowane poezją, w których są zarówno obiekty architektoniczne jak i bajeczne ornamenty i kolory świata fantazji. Równolegle działa jako koordynator międzynarodowych wystaw malarskich w imieniu Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Za swoją działalność otrzymał odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Tekst: Tomasz Lenkowski

Fot: MOK