OBEJRZELI ŚWIATOWY FENOMEN TEATRALNY

01Lip201510:37

OBEJRZELI ŚWIATOWY FENOMEN TEATRALNY

b_270_0_16777215_00_images_2015_06_mamma_mia_1.JPG

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach wakacje rozpoczął od wyjazdu do Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie na musical pt. „Mamma Mia!”.

Sezon letni w pełni rozpoczęty. Czas wzmożonej aktywności widać w instytucjach zajmujących się organizowaniem czasu wolnego. W ostatni weekend czerwca grupa 40 osób wybrała się do Warszawy by tam obejrzeć musical w Teatrze Muzycznym „Roma”.

Musical „Mamma Mia!” to światowy fenomen teatralny i wielki sukces musicalowej sceny. Każdego dnia odbywa się na świecie co najmniej siedem spektakli i to na co najmniej trzech kontynentach! „Mamma Mia!” zawiera wszystkie najbardziej znane i lubiane, nieśmiertelne przeboje zespołu ABBA, zgrabnie wplecione we wzruszającą i zabawną fabułę: dwudziestoletnia Sophie, próbująca się dowiedzieć, kto jest jej ojcem, ożywia przeszłość Donny, swojej samotnej, młodej mamy – wszystko w pięknej scenerii urokliwej greckiej wysepki! Po prostu miłość, morze i słońce!

Od czasu londyńskiej premiery w 1999 roku i premiery na Broadwayu w roku 2001 musical zaprezentowano już w 16 językach (polski będzie 17) – od 2011 roku musical odnosi fenomenalne sukcesy nawet w dalekich Chinach!

Wspaniała sceneria i gra aktorów zachwyciła wszystkich uczestników wyjazdu. Mieliśmy najlepsze z możliwych miejsc 1,2,3 i 4 rząd. Publiczność z Korsz nie kryła ogromnego zadowolenia. Kilka godzin z „Kulturą Wyższą” upłynęło bardzo szybko. Z pozytywnymi emocjami i uśmiechami na twarzach w godzinach nocnych wróciliśmy do swoich domów.

Tekst i fot. Tomasz Lenkowski MOK