SENIORZY POZNALI HISTORIĘ REGIONU

31Gru201508:29

SENIORZY POZNALI HISTORIĘ REGIONU

b_270_0_16777215_00_images_2015_12_seniorzy_poznali_5.JPG

Historia regionu ze szczególnym uwzględnieniem Gminy Korsze pojawiła się na panelu dyskusyjnym w ramach projektu „Akademia Trzeciego Wieku w Gminie Korsze”.

Odbył się kolejny panel dyskusyjny tym razem o tematyce historii regionu. Spotkanie zorganizowało Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi”, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Korszach. Projekt realizowany jest przy wsparciu Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.W sali MOK spotkali się uczestnicy Akademii Trzeciego Wieku oraz zaproszeni goście. Spotkanie otworzyli prezesi stowarzyszenia i jednocześnie dyrektorzy instytucji kultury Jadwiga Hajduk i Tomasz Lenkowski.Spotkanie poprowadziło dwóch prelegentów. Panel rozpoczął wystąpieniem Stanisław Brzozowski Społeczny Rzecznik Praw Osób Starszych Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Do głównych zadań Rzecznika należą: koordynacja działań na rzecz seniorów, podkreślanie wagi tej problematyki wobec władz administracyjnych oraz interwencje w przypadku naruszenia praw seniorów. Pan Brzozowski opowiedział o przypadkach, w jakich interweniował. Przedstawił wiele sytuacji i zagrożeń związanych z codziennym funkcjonowaniem osób starszych. Chętnie odpowiadał na pytania i wdawał się w dyskusję z uczestnikami akademii.Kolejnym punktem programu był wykład na temat historii regionu ze szczególnym uwzględnieniem Gminy Korsze. Ten punkt poprowadziła Małgorzata Kotkowska nauczycielka historii. Dzięki prezentacji multimedialnej i ciekawostkom historycznym uczestnicy mogli przenieść się do dawnych Korsz. Wykład został uwieńczony dyskusją.Część artystyczną przygotował zespół „Kalinki” z Koła Gospodyń Wiejskich w Garbnie.

Wszystkim dziękujemy za uczestnictwo.

Tekst i fot: Organizatorzy