SENIORZY WZIĘLI UDZIAŁ W REJSIE DO SZWECJI

01Paź202110:38

Seniorzy z Klubu Seniora „Bratek” to grupa bardzo aktywnych osób w wieku 60+. Ich chęć do działania i poznawania świata jest ogromna. Bo życie dopiero zaczyna się po sześćdziesiątce.

Rządni przygody i nowych wrażeń seniorzy z „Bratka” działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach udali się do Gdyni na 24 godzinny rejs promem do Szwecji linią STENA LINE. Rejs rozpoczął się w godzinach wieczornych a kończył następnego dnia o godz. 19.30. Uczestnicy mieli zagwarantowany nocleg w kabinach 2 osobowych Comfort Plus z łazienką i telewizorem oraz częściowe wyżywienie.

Piękne widoki, morskie powietrze oraz bogata oferta rozrywkowa na statku towarzyszyła seniorom zarówno nocą i w ciągu dnia. Ciekawym punktem programu była nauka tańca, w której chętnie brali udział (nawet kilkakrotnie). Po dobiciu do portu Karlskrona z pokładu słonecznego statku uczestnicy podziwiali okoliczne wyspy. W drodze powrotnej seniorzy delektowali się piękną, słoneczną pogodą, która towarzyszyła grupie przez całą wycieczkę.

Dla większości osób było to coś nowego, czego jeszcze nigdy nie doświadczyli. Tym bardziej cieszy fakt, że mieszkańcy przy naszym ośrodku mogą rozwijać swoje pasje, zainteresowania i realizować marzenia – podsumowuje Tomasz Lenkowski opiekun grupy, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach.

Tekst i fot.: MOK Korsze