SZLAKIEM ZABYTKÓW – WYCIECZKA NA LITWĘ

08Paź202110:38

W ostatnim czasie Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Otwarte Drzwi” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zorganizowali wycieczkę do Druskiennik, Wilna i Trok. Trzydniowa wycieczka na Litwę cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Pierwszego dnia wycieczki odwiedziliśmy Druskienniki, które są naszym wschodnim, bliskim i zielonym sąsiadem. Jest to jedno z największych i najpopularniejszych kurortów uzdrowiskowych na Litwie oraz w tej części Europy. Druskienniki są przepięknie położonym miasteczkiem nad Niemnem, pośród ogromnej ilości lasów i jezior, nasycone są tlenem oraz wszechobecną zielenią. Jednym z najsłynniejszych kuracjuszy był Józef Piłsudski, który tak bardzo pokochał lokalny, łagodny mikroklimat, że w pobliskiej okolicy posiadał swój dom. Uczestnicy wycieczki zwiedzili miasteczko. Część osób popłynęła katamaranem po Niemnie z przemiłym kapitanem, który opowiadał historię i ciekawostki związane z Druskiennikami. Chętni zażywali kąpieli w Aquaparku.

Następnie udaliśmy się na nocleg do Hotelu w Wilnie.  Kolejne dni przeznaczone były na zwiedzanie Wilna i Trok. Uczestnicy zwiedzili zabytkowe kościoły, cmentarz na Rossie, urokliwe wileńskie zakamarki i uliczki. Oprócz tradycyjnych ścieżek zwiedzania uczestnicy podziwiali widok z góry trzech krzyży, z wieży telewizyjnej. W ostatnim dniu nie zabrakło również zakupów w hali targowej gdzie można było nabyć lokalne specjały kulinarne i pamiątki. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Troki.

Dziękujemy za wspaniałe przewodnictwo Pani Alinie Obolewicz. Pani Przewodnik w sposób ciekawy i często humorystyczny przybliżała nam historię miejsc, które były na szlaku naszej wycieczki.

Tekst i fot.: Organizatorzy oraz Alina Obolewicz