MOK - II MAZURSKIE GRZYBOBRANIE JUŻ ZA NAMI

04Lis202111:08

Na terenie Nadleśnictwa Szczytno odbyło się II Mazurskie Grzybobranie. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Miejski Ośrodek Kultury w Korszach przy wsparciu firmy EDP Renevables.

Do zawodów przystąpiło 21 uczestników, którzy w dobrych humorach wyruszyli w poszukiwaniu grzybów. Konkurs podzielony został na dwie kategorie: Największa Ilość Zebranych Grzybów i nagroda specjalna na Największy Znaleziony Grzyb.

Po grzybobraniu zawodnicy udali się na Plac Spotkań w Gudnikach, gdzie przygotowany został poczęstunek. Komisja oceniła zebrane grzyby.

W kategorii Największa Ilość zebranych grzybów zwyciężyła Ewa Zadłużna, zaraz za nią uplasowała się Halina Kozińska a następnie Dariusz Moczyński.

W kolejnej kategorii na Największego Znalezionego Grzyba zwyciężyła Irena Pełszyk.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy Sołtysowi Gudnik, Panu Eugeniuszowi Kawalukowi za ciepłe przyjęcie i gościnność.

Za wsparcie finansowe dziękujemy Firmie EDP Renewables.

Tekst i fot.: MOK Korsze