Regulamin konkursu fotograficznego "Korsze 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości"

1. Organizator:
  • Miejski Ośrodek Kultury w Korszach, ul. Wolności 5A,

11-430 Korsze, tel. (89) 751 39 55

1. Termin składania prac:
  1. Cel konkursu:
  • Upamiętnienie Odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918r. i promocja setnej rocznicy tego wydarzenia.
  • Rozpowszechnianie idei fotografowania, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu
  • Inspirowanie twórczości fotograficznej dzieci, młodzieży i dorosłych gminy Korsze.
  1. Uczestnicy:
  • I kategoria: dzieci i młodzież do 16 roku życia
  • II kategoria: osoby powyżej 16 roku życia i dorośli
  1. Warunki konkursu:
  • Technika: analogowa, cyfrowa, poddawanie obróbce cyfrowej.
  • Tematyka fotografii powinna dotyczyć rocznicy 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości (otoczenie, pejzaż, natura, budynki historyczne, kamienice, pomniki, rzeźby, tablice okolicznościowe i pamiątkowe, itp.)
  • Przedmiotem konkursu są prace fotograficzne wykonane samodzielnie przez autora.
  • Wyklucza się prace tworzone wspólnie (współautorstwo).
  • Wyklucza się fotomontaże i kolaże.
  • Uczestnicy konkursu są zobowiązania posiadać zgodę na przetwarzanie danych osobowych autora zgłaszającego prace na konkurs oraz w sytuacji, gdy zdjęcie przedstawia osoby – zgodę na wykorzystanie wizerunku tych osób (dokumenty należy dostarczyć do Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach).
  • Jeden uczestnik może przesłać max. 3 zdjęcia w formacie JPG o rozmiarze nie większym niż 2 MB każde.
  • Zdjęcia należy wysłać na adres organizatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź dostarczyć na płycie CD do Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach wraz z imieniem i nazwiskiem autora, tytułem pracy, datą i miejscem wykonania, oraz informacją dodatkową o tym, co przedstawia dane zdjęcie.
  1. Ocena prac:

Przy ocenie prac będzie brana pod uwagę pomysłowość, innowacyjność i wkład twórczy. Laureaci z poszczególnych kategorii otrzymają nagrody rzeczowe i

dyplomy za I, II, i III miejsce oraz wyróżnienia.

1. Podsumowanie konkursu:

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej www.mok.korsze.pl, oraz portalu społecznościowym Facebook.

Odbiór nagród rzeczowych i dyplomów odbędzie się 11 listopada 2018r. na uroczystości poświęconej 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w

Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach.

1. Uwagi końcowe:

Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z przyjęciem wymogów regulaminu.