SŁONECZNY I WESOŁY DZIEŃ DZIECKA W KORSZACH

06Cze201811:02

Święto Dnia Dziecka w naszej gminie wyjątkowo obchodzone było wcześniej. Organizatorzy: Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno- Kulturalne „Otwarte Drzwi”, Miejsko Gminna- Biblioteka Publiczna w Korszach i Miejski Ośrodek Kultury w Korszach 30 maja zaprosili na Publiczne Miejsce Spotkań wszystkie dzieci. Bogaty program artystyczny i liczne atrakcje ściągnęły na plac mnóstwo osób.

Na scenie zaprezentowały się sekcje działające w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. Wystąpili soliści przygotowani przez instruktor Agatę Gołaszewską oraz zespoły taneczne: Mini Jump, Junior Jump, Power Jump trenujące pod okiem instruktor Agnieszki Karusewicz. Następnie dzieci z rodzicami obejrzały teatrzyk w wykonaniu grupy Art.- Re  z Krakowa pt. „ Śpiąca Królewna”, który poprzedzony był konkursami i zabawami dla najmłodszych.

Nie zabrakło atrakcji poza sceną. Tego dnia wszystkie dzieci mogły za darmo skorzystać z dmuchanego wesołego miasteczka oraz posilić się kiełbaską. Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach przygotowała liczne zabawy: pociąg do książki, roboty, tajemnicze pudełko, wodny pistolet i malowanie na streczu. Wszystkie dzieci biorące udział w zabawach nagrodzone zostały upominkiem.

Dużo uśmiechu przyniosła dzieciom maskotka Korsz. Zabawy animacyjne i wesołe tańce w jej towarzystwie były możliwe dzięki Hali Widowiskowo- Sportowej w Korszach.

Na pamiątkę każdy mógł sobie zrobić zdjęcie w „wesołej foto-budce”. Zdjęcia do pobrania dostępne są na stronie internetowej www.mok.korsze.pl. Na uczestników zabawy czekały także stoiska z goframi, ciastami, lizakami, loterią fantową i watą cukrową.

Projekt dofinansowany został z budżetu Gminy Korsze.

Tekst i fot.: Organizatorzy

• Image_1