KONCERT MUZYKI KAMERALNEJ W KORSZACH

13Wrz201813:36

KONCERT MUZYKI KAMERALNEJ W KORSZACH

Na zakończenie obchodów „Tygodnia Wolności i Solidarności” w Kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Korszach odbył się koncert olsztyńskiego zespołu kameralnego PRO MUSICA ANTIQUA. Patronat nad koncertem objęli: Marszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski oraz Metropolita Warmiński Arcybiskup Józef Górzyński.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Muzyka Europejska w Zabytkach i Przyrodzie Warmii i Mazur” przy wsparciu Samorządu Województwa Wamińsko- Mazurskiego, Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich oraz w ramach „Dnia Solidarności i Wolności” przy wsparciu Powiatu Kętrzyńskiego.

Zespół, który gościliśmy powstał w 1992 r., skupiając wokół siebie wybitnych artystów. Podczas koncertu usłyszeliśmy: Leszek Szarzyński- flet, Jerzy Szafrański - obój, rożek angielski, Paweł Panasiuk - wiolonczela, Agnieszka Panasiuk - fortepian, Małgorzata Buczek - harfa, Ewa Alchimowicz - Wójcik- sopran.

Wspólnie z zespołem podróżowaliśmy do różnych epok, poznając dzieła mistrzów baroku i wczesnego klasycyzmu.

Organizatorami koncertu byli: Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno- Kulturalne „Otwarte Drzwi”, Miejski Ośrodek Kultury w Korszach, Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach, Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Korszach.

Tekst i fot.: Organizatorzy