PROMOWALI GMINĘ W OLSZTYNIE

27Maj201513:49

PROMOWALI GMINĘ W OLSZTYNIE

b_270_0_16777215_00_images_2015_05_promocja_olsztyn_seniorzy_11.JPG

Targi Podmiotów Ekonomii Społecznej w Olsztynie zgromadziły podmioty zajmujące się ekonomią społeczną z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Olsztynie wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Olsztynie i innymi OWES z województwa warmińsko-mazurskiego byli organizatorami „Warmińsko-Mazurskich Targów Podmiotów Ekonomii Społecznej”.

- To doskonała okazja, aby Podmioty Ekonomii Społecznej z całego województwa miały możliwość zaprezentowania działań, którymi się na co dzień zajmują, produktów, które na co dzień wytwarzają oraz usług, które na co dzień świadczą – mówią Organizatorzy.

Impreza rozpoczęła się od uroczystego i barwnego przemarszu korowodu spod Wysokiej Bramy przed scenę na Starym Mieście. Organizatorzy wspólnie z Wiolettą Śląską-Zyśk Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oficjalnie otworzyli Targi.

Na zaproszenie organizatorów w Targach wzięły również udział zespoły działające przy Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach oraz członkowie Korszeńskiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Otwarte Drzwi”. Zespół „Korszenianki” oraz Kabaret „Zgrany” umilały czas olsztyńskiej publiczności przez ok. 40 minut. Członkowie Klubu Seniora „Bratek” oraz Korszeńskiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Otwarte Drzwi” przygotowali stoisko ze swojskim chlebem, smalcem i ciastami. Korsze reprezentowała również Spółdzielnia Socjalna „Opoka”.

Program artystyczny przygotowany przez korszeńskie zespoły został bardzo pozytywnie przyjęty przez zgromadzoną publiczność. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość prezentacji grup artystycznych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach.

Tekst i fot: Tomasz Lenkowski MOK Korsze