SENIORZY ZASIEDLI DO WIGILII

22Gru201415:52

SENIORZY ZASIEDLI DO WIGILII

b_270_0_16777215_00_images_2014_12_seniorzy_zasiedli_do_wigilii_10.JPG

W iście świątecznej atmosferze klubową wigilię przeżywali członkowie Klubu Seniora „Bratek”.

Spotkanie wigilijne odbyło się w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach. Od kilku miesięcy to nowa siedziba „Bratka”. Jak sami mówią seniorzy czują się tutaj bardzo dobrze

Wigilia rozpoczęła się tradycyjnie od życzeń, uścisków a nawet łez. Wielu z seniorów uczęszcza do klubu od samego początku jego istnienia (od 2007 roku). To symboliczne przełamanie się opłatkiem jest bardzo ważne. Tworzymy jedną wielką rodzinę. Po ciepłych słowach i wielu serdecznościach dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach zaprosił seniorów do stołu. Stół suto zastawili sami seniorzy. Każdy od serca przygotował wigilijną potrawę. Pierogi, krokiety, ryba po grecku, smażony szczupak, dorsz, łazanki z makiem, grzybki, owoce oraz tradycyjne śledzie i wiele innych potrwa cieszyło podniebienia podczas wieczerzy wigilijnej.

Spotkaniu towarzyszył śpiew kolęd. Seniorka Ania jako pierwsza zaintonowała kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Wszyscy przyłączyli się do śpiewu. Na jednej kolędzie oczywiście się nie skończyło.

Wspólny posiłek, rozmowy to piękna tradycja, którą staramy się pielęgnować. Cieszymy się, że w tym roku do naszego klubu dołączyło kilka osób. Pani Ania, Danusia, pan Witold, Antoni i Janusz to osoby, które wnoszą wiele serdeczności i uśmiechu do naszego grona. Dziękujemy za to, że się odważyliście i jesteście z nami. Niestety z różnych powodów w spotkaniu nie mogła uczestniczyć pani Danusia i pan Janusz. Serdecznie ich pozdrawiamy.

Po czterech wspólnie spędzonych godzinach udaliśmy się na sesję zdjęciową pod naszą piękną choinkę. Chodzi oczywiście o choinkę postawioną przy Urzędzie Miejskim. Tam się rozstaliśmy i umówiliśmy na kolejne spotkanie.

Tekst i fot. Tomasz Lenkowski MOK

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://mok.korsze.pl/images/2014/12/senorzy_zasiedli_do_wigilii