ZABŁYSNIJ NA DRODZE W KORSZACH

13Lis201416:20

ZABŁYSNIJ NA DRODZE W KORSZACH

b_270_0_16777215_00_images_2014_11_zablysnij_na_drodze_11.JPG

Ponad pięćdziesiąt osób wzięło udział w jesiennej edycji kampanii społecznej „Zabłyśnij na drodze”, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. Akcja ma na celu promocję wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego noszenia elementów odblaskowych i dbanie o własne bezpieczeństwo na drodze.

Spotkanie otworzył występ zespołu „Korszenianki”. Zespół wykonał utwór „Upływa szybko życie”. W akcji wzięli udział seniorzy z Kraskowa, Babieńca, Tołkin, Garbna oraz Korsz.

Uczestników powitali wspólnie Czesława Orłowska-Staniszewska prezes KGW „Baby z Babieńca” oraz Tomasz Lenkowski dyrektor MOK.

Swoją obecnością zaszczycili nas goście: Ryszard Ostrowski burmistrz Korsz, Tadeusz Woźniak wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Korszach, mł. insp. Robert Zalewski, mł. asp. Marta Kacprzyńska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Tomasz Jaruszewski komendant Komisariatu Policji w Korszach, Tadeusz Błażewicz przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa przy Radzie Miejskiej w Korszach.

Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wyświetlili prezentację multimedialną na temat bezpiecznego poruszania się na drodze. Wskazali na częste błędy pieszych i kierowców. Ukazali funkcję odblasków i ich realny wpływ na bezpieczeństwo. Po prezentacji wszystkim uczestnikom wręczyli odblaskowe torby na zakupy.

Przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez Miejski Ośrodek Kultury w Korszach oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Baby z Babieńca”. Zespół „Baby z Babieńca” wyśpiewał Hymn o bezpieczeństwie zaś kabaret „Zgrany” działający przy naszym ośrodku przedstawił humorystyczną scenkę pt. „Sąd”. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek.

Organizatorzy akcji: Koło Gospodyń Wiejskich „Baby z Babieńca”, Miejski Ośrodek Kultury w Korszach, Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

Przedsięwzięcie wsparło finansowo KGW „Baby z Babieńca” w ramach projektu „Aktywni seniorzy w gminie Korsze” – Inicjatywa Lokalna

Tekst: Tomasz Lenkowski MOK

Fot. Agata Gołaszewska MOK