MIĘDZYNARODOWA WYMIANA KULTURALNA

08Wrz201514:39

MIĘDZYNARODOWA WYMIANA KULTURALNA

b_270_0_16777215_00_images_2015_09_miedzynarodowy_wyjazd_7.JPG

Partnerskie miasto Ejszyszki na Litwie odwiedzili instruktorzy i soliści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach. Agnieszka Karusewicz - instruktor tańca z Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach oraz Anita Olewnik - tancerka utytułowanego zespołu „Aero” poprowadziły warsztaty taneczne w ramach „Letnich Warsztatów Artystycznych” w Domu Polskim w Ejszyszkach.

Zdolne dzieci i młodzież z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem chłonęły wiedzę i nowe choreografie. Nauka była wyczerpująca, ale zarazem sprawiała wielką przyjemność. Uśmiech na twarzach młodych tancerzy był bezcenny. Uczestnicy zajęć tańczyli w różnych stylach, takich jak: dancehall, hip hop, taniec współczesny a nawet zumba.Grupa była przygotowywana pod kątem występu na FESTYNIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, który był podsumowaniem wszystkich warsztatów prowadzonych w Domu Polskim w Ejszyszkach. Na imprezie swoje wokalne zdolności zaprezentowała również solistka Sandra Stadnik uczestniczka zajęć wokalnych prowadzonych przy naszym ośrodku.Serdecznie dziękujemy Pani dyrektor Domu Polskiego w Ejszyszkach Annie Jesvilienė za ciepłe przyjęcie i gościnność, dzieciom i młodzieży za wspaniałą pracę i skromność, Panu Burmistrzowi za zaufanie, jakim nas obdarzył i transport.W ramach współpracy między miastami i wymiany kulturalnej na Dożynki Gminne do Korsz przybędzie zespół pieśni i tańca „Ejszyszczanie”.

Tekst i fot: Agnieszka Karusewicz MOK