Wiosenna pogoda zagościła do Korsz

22Mar201422:48

Wiosenna pogoda zagościła do Korsz

Iście wiosenna pogoda zagościła do Korsz. Wiosna została przywitana godnie a i sama nie zawiodła. Dzień był wyjątkowo słoneczny i ciepły.

21 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach odbyła się impreza z okazji pierwszego dnia wiosny. Na korszeńskiej scenie prezentowały się dziecięce i młodzieżowe sekcje działające przy naszym ośrodku.

Trzy amatorskie zespoły wokalno-instrumentalne: Dragon Fly, Euphoria, Paka. Następnie wystąpiły zespoły taneczne i wokalne prowadzone przez instruktorki Agnieszkę Karusewicz i Agatę Gołaszewską. Pokazy taneczne przedstawiły: dziecięcy zespół tańca nowoczesnego oraz zespół taneczny Aero. Tańce przeplatane były solowymi występami młodych wokalistów z grupy wokalnej. Breakdance przedstawiła grupa Gang BREAK’s pod kierunkiem Andrzeja Szachniewicza.

W naszym ośrodku gościnnie wystąpił młodzieżowy zespół breakdance z Kętrzyna, w którym tańczy nasz młody instruktor. Wszystkie występy były nagradzane gromkimi brawami. Oprócz rodziców występujących dzieci i młodzieży przybyli również licznie mieszkańcy Korsz i okolic.

Po części artystycznej ze specjalnie przygotowaną na tę okoliczność Marzanną wszyscy udali się przed dom kultury na ognisko. Wspólne smażenie kiełbasek oraz śpiewy z towarzyszeniem gitary sprzyjały pozytywnym nastrojom.

Pod koniec spotkania przyszedł bardzo wyczekiwany zarówno przez dzieci, młodzież i dorosłych czas spalenia Marzanny. Był to moment, kiedy oficjalnie pożegnaliśmy zimę a powitaliśmy wiosnę.

Padła propozycja, aby dla równowagi w przyszłym roku spalić męską wersję Marzanny. Ciekawy pomysł. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę

• IS_29