Ferie - podsumowanie

11Lut201421:27

Ferie - podsumowanie

Ponad 600 osób skorzystało z oferty Miejskiego Ośrodka Kultury
Czas ferii zimowych upłynął szybko i radośnie. Mieszkańcy mieli zapewnioną bogatą ofertę spędzenia czasu wolnego. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Korsz i Gminy.

Niezwykła podróż

Pierwszą wyświetloną przez nas bajką była „Zambezia”, która zgromadziła przed ekranem sporą grupę widzów. W godzinach popołudniowych dzieci i młodzież szalały na parkiecie w rytmie zumby, a dla rozwijania zdolności manualnych uczestniczyły w warsztatach „Deski malowane” i zajęciach plastyczno-technicznych. Warsztaty „Deski malowane” odbywały się pod okiem instruktorki z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Zaprosiliśmy też do współpracy młodych zdolnych ludzi. Damiana Lemańskiego znanego jako Wolf Wagabunda, który poprowadził warsztaty fotograficzne. Mieliśmy także okazję wyświetlić jego autorski film pt. „181”, który powstał w trakcie jego podróży po Ameryce Południowej. Spotkanie się udało. Sala w całości została zapełniona przez młodzież i dorosłych.  Wszyscy z wielkim zaciekawieniem oglądali film, by później uczestniczyć w dyskusji. Widzowie z chęcią poznawali szczegóły tej niezwykłej podróży.

Wielkie zainteresowanie

Warsztaty wokalne poprowadził Piotr Janik,  mieszkaniec naszego miasteczka z bogatym doświadczeniem muzycznym. Występował w znanych wszystkim programach telewizyjnych m.in. „Szansa na sukces” czy „Bitwa na głosy”, a swoją wiedzą zechciał podzielić się z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Mamy też za sobą wycieczkę do kina Helios w Olsztynie na film pt. „Ja, Frankenistein”.  Uczestniczyli w niej głównie członkowie sekcji artystycznych działających przy naszym ośrodku. Odbyły się dwa wyjazdy do Parku Wodnego „Tropikana” w Mikołajkach. Cieszyły się one wielkim zainteresowaniem i z tego powodu zorganizowaliśmy kolejny. Dzięki uprzejmości Burmistrza Korsz mieliśmy zapewniony transport na wszystkie wyjazdy. Część dzieci i rodziców ostatnią środę spędziło na wycieczce do Teatry Muzycznego „Roma” w Warszawie. Nasze dzieci miały okazję zobaczyć wspaniale zaaranżowany musical  pt. „Alladyn”. Wyjazd zorganizowały wspólnie ośrodki kultury z Korsz i Barcian. Podczas ferii odbyła się również wycieczka do Kętrzyna na lodowisko. Dzieciaki mogły poszaleć na łyżwach.

Ferie w świetlicach

Dużym zainteresowaniem cieszył się Tenis Stołowy. Codziennie dzieci, młodzież a nawet dorośli przybywali do domu kultury, aby spędzić swój wolny czas na tej popularnej grze. Przygotowując się jednocześnie do I Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego – Korsze 2014 (odbędzie się 15 lutego). Nowością w naszej ofercie było wyjście do świetlic wiejskich w Wandajnach i Garbnie. Przez dwa ostatnie dni ferii odbywały się tam intensywne zajęcia prowadzone przez naszych instruktorów. W ofercie znalazły się m.in. zajęcia plastyczno techniczne dla dzieci, zumba dla dzieci i młodzieży, zajęcia wokalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia cieszyły się popularnością w obydwu miejscowościach. Ferie były okazją do rozpoczęcia stałej działalności artystycznej w obu świetlicach. Na zakończenie ferii odbyła się zabawa taneczna dla dzieci.