I Kulturalna sobota z MOK

13Mar201422:30

I Kulturalna sobota z MOK

Pierwsza „Kulturalna Sobota z MOK” już za nami. W zajęciach zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Korszach uczestniczyło 150 dzieci z całej gminy Korsze.

8 marca zajęcia rozpoczęły się o godz. 10:30 a zakończyły o 13:30. Trzy godzinne spotkanie zostało zorganizowane tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W zajęciach wzięło udział 150 dzieci. Przybyły do nas m.in. dzieci z takich miejscowości jak: Łankiejmy, Długi Lasek, Wandajny, Kowalewo Duże, Kowalewo Małe, Garbno, Płutniki, Dubliny, Równina Górna, Równina Dolna, Warnikajmy, Tołkiny, Babieniec, Kraskowo, Dzikowizna, Sątoczno, Sątoczek i oczywiście Korsze.

Zumba, karaoke, zajęcia plastyczno-techniczne, tenis stołowy, konkursy, kawiarenka internetowa, teatrzyk z Krakowa to atrakcje pierwszej ‘Kulturalnej Soboty z MOK”.  Na zajęciach plastyczno-technicznych najmłodsi uczestnicy pod okiem instruktorki Agnieszki Karusewicz tworzyli kolorowe zwierzaki z balonów. Równie dużym zainteresowaniem cieszyło się karaoke prowadzone przez instruktorkę Agatę Gołaszewską. Organizatorzy zapewnili słodki poczęstunek oraz napoje. Z oferty skorzystały także najmłodsze dzieci z Korsz które przybyły na teatrzyk wraz ze swoimi opiekunami.

Wszystkim chętnym dzieciom z terenu Gminy Korsze został zapewniony transport do Korsz i z powrotem do domu. Było to możliwe dzięki wsparciu Burmistrza Korsz. W rekrutację i promocję działania włączyły się aktywnie szkoły z terenu naszej gminy, za co organizatorzy serdecznie dziękują.

Szczególne podziękowania kierujemy dla naszych wolontariuszy: Reginie Bartoszuk, Krystynie Rynkiewicz i Natalii Szłapce. Panie przyczyniły się do sprawnej organizacji przedsięwzięcia, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Kolejna „Kulturalna Sobota z MOK” już 12 kwietnia. Serdecznie zapraszamy.

• IS_1
  • IS_10