TEATR PRZY STOLIKU – OD WIOSNY PO JESIEŃ ŻYCIA

21Cze202112:28

Na początku czerwca Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Otwarte Drzwi” wraz z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Korszach oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Korszach zorganizowało spotkanie z kulturą wyższą „Teatr przy Stoliku”.

W sali korszeńskiej biblioteki aktorzy w osobach: Wiesława Szymańska i Marian Czarkowski zaprezentowali przybyłym mieszkańcom opowieść o związku kobiety i mężczyzny od wiosny po jesień życia. Zabawna, nostalgiczna, momentami komiczna, nierzadko liryczna historia wspólnego, pełnego zakrętów i niespodzianek życia pisana wierszem, piosenką, monologiem i dialogiem, pióra wybitnych poetów i satyryków, twórców kabaretu literackiego - m.in. Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Adama Asnyka, Jeremiego Przybory, Mariana Załuckiego, Kazimierz Krukowskiego, Jonasza Kofty.

Spektakl zrealizowano w ramach projektu „Cykl spotkań z kulturą wyższą dla dzieci i dorosłych” współfinansowanego ze środków Powiatu Kętrzyńskiego.

Tekst i fot.: Organizator