WARSZTATY SZKOLENIOWE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

02Wrz202113:22

Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Otwarte Drzwi” zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich, grup nieformalnych do udziału w szkoleniu „Warsztaty szkoleniowe dla organizacji pozarządowych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego”.

do pobrania

Formularz zgłoszeniowy

W ramach projektu odbędą się trzydniowe warsztaty 24-26.09.2021r. poświęcone prawnym, organizacyjnym, finansowym i praktycznym aspektom funkcjonowania organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich oraz grup nieformalnych.

Główne bloki tematyczne:

- Podstawy funkcjonowania organizacji;

- Darowizny od osób fizycznych i firm;

- Zbiórki publiczne;

- Loterie fantowe;

- Wnioski o granty (przykłady programów do których organizacje mogą aplikować wnioski);

- Prowadzenie działalności nieodpłatnej/odpłatnej/gospodarczej przez organizacje;

- Crowdfunding i inne formy fundraisingu w internecie;

- Imprezy fundraisingowe na lokalną skalę;

- Współpraca z biznesem, samorządem i innymi organizacjami;

- Podstawy współpracy z mediami;

- Komunikacja i budowanie wizerunku-proste i bezpłatne narzędzia promocji organizacji.

Warsztaty przeprowadzi trenerka, konsultantka i autorka publikacji poradniczych dla organizacji pozarządowych, specjalizująca się w prawnych aspektach funkcjonowania organizacji, pozyskiwaniu środków na działalność i RODO. Z sektorem pozarządowym związana od ponad 25 lat. Współzałożycielka i wieloletnia prezeska Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Zaangażowana w wiele organizacji i inicjatyw, zarówno dużych, ogólnopolskich, jak i małych lub nieformalnych. Członkini zarządu Fundacji dla Polski, oraz komisji rewizyjnej Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych, współzałożycielka Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca. Członkini Rady Programowej Fundacji Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema oraz wolontariuszka nieformalnej inicjatywy Dzieci z Dworca Brześć.

Do udziału zapraszamy dwuosobowe zespoły z tej samej organizacji lub grupy nieformalnej. W razie dużego zainteresowania warsztatami Organizator zastrzega sobie prawo wyboru tylko jednej osoby ze zgłaszanej organizacji, grupy nieformalnej.

Zapisy oraz informacje – Tomasz Lenkowski tel. 516 096 817

Rekrutacja trwa od 02.09.2021r. do 14.09.2021r.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin warsztatów dostępny jest na stronie: www.mok.korsze.pl po wypełnieniu należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizator pokrywa koszty udziału w warsztacie takie jak: trener, noclegi, posiłki i materiały dydaktyczne. Organizator nie pokrywa kosztów podróży. Dla osób chętnych istnieje możliwość zapewnienia nieodpłatnego transportu z Korsz do miejsca szkolenia (Agroturystyka Maria Góralczyk, Leszno 2, 11-010 Leszno, k. Barczewa) i z powrotem.

Potwierdzenie udziału wraz ze szczegółowym programem otrzymają Państwo e-mailem najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem warsztatu, na który zostaną Państwo zakwalifikowani.

Projekt realizowany jest przez Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Otwarte Drzwi”, zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Partnerzy: Gmina Korsze oraz Miejski Ośrodek Kultury w Korszach.