Zespoły taneczne „Ekspresja” i „Forever Young” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach pod opieką instruktor Agnieszki Karusewicz wzięły udział w Mazurskich Transformacjach Tanecznych w Mrągowie. W ogólnopolskim turnieju rywalizowało aż 55 zespołów m.in.: z Mrągowa, Wilkas, Rynu, Kętrzyna, Łomży, Rucianego-Nidy, Olsztyna, Malborka, Węgorzewa, Piecek, Giżycka, Grudziądza, Działdowa, Dywit, Pozezdrza, Gdańska, Łomży, Ełku i oczywiście z Korsz.
Młode tancerki z zespołu EKSPRESJA dawniej POWER JUMP zdobyły 3 miejsce w kategorii tanecznej ART DANCE do 11 lat. Konkurowały z 11 zespołami. Dziewczęta po raz pierwszy zaprezentowały choreografię pt. „Bunt”(modern jazz).
Oba zespoły sumiennie, z wielkim zaangażowaniem oraz pokorą przygotowywały się do owego wydarzenia tanecznego, które po raz drugi miało miejsce w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie - 27 kwietnia 2019 r.
Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Sawickiemu oraz Pracownikom Hali Widowiskowo-Sportowej za udostępnienie sali wyposażonej w lustra, dzięki której mogliśmy solidnie pracować nad każdym ruchem, gestem i synchronizacją.
Dziękujemy zaangażowanym rodzicom : Wiolecie i Krzysztofowi Tamiła, Marcie i Andrzejowi Hałuszka oraz Hannie Obolewicz za troskę, wsparcie i opiekę nad naszymi tancerzami podczas turnieju.
Następny cel to II Ogólnopolski Turniej Tańca WIKA CUP w Olsztynku.
Skład zespołu EKSPRESJA: Maja Bogusz, Wiktoria Bondar, Wiktoria Gacoń, Paulina Kilik, Iga Tomasik, Kamila Obolewicz, Zuzanna Zacharewicz.
Skład zespołu FOREVER YOUNG: Eliza Budzińska, Paulina Duńska, Oliwia Boużyk, Wiktoria Hałuszka, Izabela Huryń, Martyna Piwowarczyk, Kacper Piwowarczyk, Karol Płomiński, Karolina Szymecka, Wiktoria Szymecka, Dominika Tamiła.
Wzmagania 550 tancerzy oceniało profesjonalne jury w składzie:
KAROLINA GARBACIK - choreograf, pedagog tańca, animator kultury, tancerka. Założycielka i właściciel DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych oraz członek Zarządu Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca. Jako choreograf zrealizowała kilkadziesiąt spektakli tanecznych (m.in. „Drzwi zamknięte”, „Uroda życia”, „Opera in vivo”) i krótkich form (etiudy, minatury). Jej choreografie pokazywane były na festiwalach tanecznych w Polsce i zagranicy, m.in. na Białorusi, Litwie, w Czechach, Tajwanie. Współpracuje z teatrami w Polsce m.in.: Białostockim Teatrem Lalek, Teatrem Banialuka w Bielsku-Białej, Teatrem Kubuś w Kielcach, Teatrem Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku. Spektakle z jej choreografią, np. „Mikrokosmos.Kompozycje” (przygotowany wspólnie z Białostockim Teatrem Lalek), zdobywają laury na międzynarodowych przeglądach m.in. Międzynarodowym Festiwalu Kultury i Sztuki w Szanghaju. Jest pomysłodawcą i organizatorem projektów artystycznych Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca (Festiwal Kalejdoskop, Free Mind). Jako tancerz występowała w spektaklach Teatru Tańca Projekt, oraz wielokrotnie brała udział w projektach tanecznych. Była uczestnikiem projektu „Wyższa Szkoła Sztuk Performatywnych” przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. Otrzymała Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Białegostoku w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury, Świadectwo Otwartego Umysłu - nagrodę przyznawaną artystom przez redakcję Gazety Wyborczej, Złote Klucze 2008, nagrodę redakcji Kuriera Porannego, oraz tytuł "Podlasianki 2016". Dwukrotnie otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku w latach 2009 i 2014 r. Wykładowca m.in. Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiesjuta Bacewiczów w Łodzi, Instruktorskich Kursów Kwalifikacyjnych dla instruktorów tańca nowoczesnego w Białymstoku oraz Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Czesława Niemena w Białymstoku. Ukończyła Podyplomowe Studia Teorii Tańca przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.
MAGDA JĘDRA – tancerka, choreografka, performerka. Zaczęła tańczyć w Gdańskim Teatrze Tańca Melissy Monteros i Wojciecha Mochnieja (1997–1999). W 2005 wraz z muzykami Grzegorzem Welizarowiczem i Zbigniewem Bieńkowskim oraz Anną Steller stworzyli swój pierwszy wspólny spektakl pod tytułem Good Girl Killer, od którego została przyjęta nazwa ich grupy. Jej spektaklom blisko jest do idei performansu i nurtu site-specific. Improwizacja jest dla niej podstawą procesu twórczego, a pracę nad spektaklem rozumie jako poddanie się̨ temu procesowi. W swojej pracy artystycznej lubi posługiwać́ się̨ jednocześnie odmiennymi stylistykami oraz środkami właściwymi kategoriom określanym jako kultura pop czy „kultura wysoka”. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców za spektakl Good Girl Killer (2006). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wielokrotna stypendystka Urzędu Miasta w Gdańsku oraz Samorządu Województwa Pomorskiego. Rezydentka pierwszej wymiany choreografów między Polską a Filadelfią, realizowanym przez Art Stations Foundation w Poznaniu, Instytut Muzyki i Tańca, Instytut Polski w Nowym Jorku i Dance/USA Philadelphia. Prowadzi zajęcia z techniki tańca współczesnego i improwizacji. Współpracuje z wieloma polskimi twórcami, stale z Anną Steller.
Realizacje autorskie: Teletransis (2002), Konstrukcja symboliczna (2003), Teoria hałasu(2004), Good Girl Killer (we współpracy z GGK, 2005), Junkie (2006), Akcja (we współpracy z GGK, 2008) Parallel (2009), Dziewczynki w czerwonych bucikach (we współpracy z Anną Steller, 2010), Konfetti (2010), Le Sni (we współpracy z Anną Steller, 2010), Have a Nice Hell(we współpracy z Anną Steller, 2010), Lotta i Gula (we współpracy z Anną Steller, 2011), Le Pas Jaques (2011), Gloria! (we współpracy z Anitą Wach, Magdaleną Tuką i Anną Steller, 2013), Ruch myśli. Rekonstrukcja (2014), Europa. Śledztwo (we współpracy z Izą Szostak i Weroniką Pelczyńską, 2014), What's wrong with happiness (we współpracy z Anną Steller, 2015), Królestwo (2017).
EWULIN - Reprezentantka Warszawy, ekipy TST Karass, F.E.A., D.O.G.Fam oraz Boom Bapu. Tańczy od 15 roku życia, aktywnie podróżując i uczestnicząc w warsztatach u specjalistów reprezentujących różne style taneczne, m.in. Meech Onomo, Joseph Go, Niki, Martha Link EFC oraz Marjory, Caleaf, Kapela, Rabah. Laureatka m.in. Funkin Stylez 2011 Poland w kategorii House, co zaowocowało reprezentowaniem Polski w Dusseldorfie, Urban Dance Meeting 2011 a w kategorii Hip Hop Dance m.in. Your Original Style 2011, The Real Styles Tournament 2013 czy Wirujaca Strefa 2015. Ewulin obecnie sędziuje liczne imprezy w Polsce oraz dzieli się wiedzą i zajawką ile się da. Wyznaje zasadę, iż rozwój taneczny wiąże się z rozwojem osobistym. Każdy jest wyjątkowy i indywidualny, co powinno wyrażać się w tańcu. Dance to Exchange! Be hungry yo!
KAROL POLSSKY POLAK – tancerz, nauczyciel tańca. Reprezentant siebie samego. Tańcem zajmuje się od najmłodszych lat. Kładzie nacisk na oryginalność, kreatywność, wiedzę a przede wszystkim Foundations. Styl Karola to Freestyle Hip Hop Dance/Hip Hop Social Party Dance/Party Rocking, dla którego czerpie inspiracje z innych form tańca takich jak Breaking, Top Rock, Popping/Boogaloo , Locking, Waving, Bruk Up oraz innych, co sprawia że jego styl jest energiczny i nieokiełznany. Karol od lat kształci się u najlepszych tancerzy i choreografów z całego świata m.in.: Loose Joint, MarQuest Tip Top, Poppin Pete, Mr Wiggles, Henry Link a także C-Mack, Kyoka, Bionic Man, Meech,Martha & Nikki,Fabrice Labrana, Jr Boogaloo, Brian Green, Batalla, Joseph Go, Junior Boogaloo, Yugson, Icee. Bierze udział w zawodach w kraju jak i za granica, na których jest częstym finalistą, m.in. Rytm Ulicy, Gdańsk Dźwiga Muzę, Mistrzostwa Street Dance, Me Against The Music. Występuje także w roli jurora na wielu zawodach w Polsce, prowadzi zajęcia, warsztaty taneczne w całym kraju oraz promuje najważniejsze wartości kultury Hip Hop. Posiada także doświadczenie jako instruktor tańca z osobami niepełnosprawnymi, z ośrodkami wychowawczymi i zakładami karnymi. Skupia się na własnym rozwoju i kształceniu swoich tancerzy - zespołów w Lubartowskim Ośrodku Kultury.
MOK Korsze